Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy jest jedną z najbardziej cenionych nagród regionalnych, przyznawanych wspólnie przez organizacje samorządu gospodarczego i marszałka województwa pomorskiego. Organizatorem konkursu nieprzerwanie od 2000 roku jest Pomorska Rada Przedsiębiorczości.

Celem konkursu jest m.in. promocja postaw przedsiębiorczych, wsparcie i inicjowanie przedsięwzięć innowacyjnych i prorozwojowych, szczególnie takich, które są zbieżne z celami Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2030, a także upowszechnianie dobrych praktyk w biznesie.

Do konkursu mogą przystąpić nie tylko przedsiębiorcy, ale też podmioty budujące otoczenie biznesu, wpływające na rozwój przedsiębiorczości w regionie czy szerzące edukację biznesową wśród młodzieży.

Zwieńczeniem konkursu jest uroczyste wręczenie nagród, sprzyjające okazji do nawiązania wartościowych kontaktów oraz integracji środowiska przedsiębiorców, polityków i lokalnych organizacji. Udział w konkursie jest bezpłatny.

8 grudnia br. wyłoniono zwycięzców 21. edycji konkursu o Nagrodę Pomorską „Gryf Gospodarczy 2020″. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, wyniki ogłoszono drogą internetową.

Tytuł nagrody „Gryf Gospodarczy 2020” w kategorii Gmina Przyjazna Przedsiębiorcom trafił do Gdyni, wyróżnienia w tej kategorii otrzymały: Gmina Kosakowo i Gmina Miejska Człuchów.

Nagroda w kategorii GMINA PRZYJAZNA PRZEDSIĘBIORCOM to nagroda skierowana do samorządów lokalnych na terenie województwa pomorskiego, które: konsekwentnie i systematycznie prowadzą działania na rzecz rozwoju i wspierania przedsiębiorczości na swoim obszarze, poprawiają jakość i dostępność usług oferowanych przedsiębiorcom, prowadzą działalność edukacyjną w obszarze przedsiębiorczości.

– Pomorska Nagroda Gryf Gospodarczy to niezwykle prestiżowa nagroda, którą samorząd województwa przy pomocy kapituły, przy pomocy ekspertów dokonuje wyboru tych przedsiębiorców, którzy słyną ze swoich zainteresowań dotyczących innowacji, myślą o odnawialnych źródłach energii, regulują wszystkie zobowiązania wobec Państwa, dbają o pracowników i ich rodziny, a także sprzyjają lokalnym środowiskom, często wspierając sport, kulturę czy sferę opieki społecznej. Warto takich przedsiębiorców wyróżniać. Warto o nich mówić i warto pokazywać ich jako świetne przykłady dla innych przedsiębiorców- mówił podczas wirtualnego wystąpienia Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

Laureaci i finaliści – Gryf Gospodarczy 2020:

LIDER INNOWACJI PODKATEGORIA MIKRO I MAŁE PRZEDSIĘBIORSTWO

Laureat:

PORTMAN LIGTS sp. z o.o., Gdynia

Wyróżnienia:

PIRXON S.A. Gdańsk

ELDRO TECHNOLOGIE sp. z o.o. Żukowo

LIDER INNOWACJI PODKATEGORIA ŚREDNIE I DUŻE PRZEDSIĘBIORSTWO

Laureat:

AMBIENT-SYSTEM sp. z o.o. Gdańsk

LIDER EKSPORTU PODKATEGORIA MIKRO I MAŁE PRZEDSIĘBIORSTWO

Laureat:

EURO-WELD Sp. j.  J. Wenerski – M. Wenerski Pszczółki

Wyróżnienia:

HeatQ Technology sp. z o.o. Gdańsk

MMI sp. z o.o. Zbyszewo

LIDER EKSPORTU PODKATEGORIA ŚREDNIE I DUŻE PRZEDSIĘBIORSTWO

Laureat:

DEKPOL STEEL sp. z o.o. Pinczyn

Wyróżnienia:

PPH AMG sp. z o.o. Lębork

DAMEN SHIPYARDS GDYNIA S.A. Gdynia

ELHURT sp. z o.o. Gdańsk

LIDER INWESTYCJI

Laureat:

CORLEONIS sp. z o.o. S.K.A. Rumia

Wyróżnienia:

DEKPOL SA Pinczyn

PPH AMG sp. z o.o. Lębork

LIDER ODPOWIEDZIALNOŚCI SPOŁECZNEJ

Laureat:

UNI-LOGISTICS sp. z o.o. Gdynia

Wyróżnienia:

Port Lotniczy Gdańsk sp. z o.o. Gdańsk

SEVENET S.A. Gdańsk

POMORSKI START-UP

Laureat:

QSAR Lab sp. z o.o. Gdańsk

Wyróżnienie:

AronPharma sp. z o.o. Gdańsk

LIDER KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO 

Laureat:

FLEX Poland Tczew

Wyróżnienia:

SEVENET S.A. Gdańsk

UZDROWISKO USTKA sp. z o.o. Ustka

LIDER PRZEDSIĘBIORCZOŚCI MŁODZIEŻOWEJ

Laureat:

Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku

GMINA PRZYJAZNA PRZEDSIĘBIORCOM

Laureat:

Gmina Miasta Gdyni

Wyróżnienia:

Gmina Miejska Człuchów

Gmina Kosakowo

GRYF MEDIALNY

Laureat:

Pirxon S.A. Gdańsk