Kosakowski Klub Sportowy Neptun w dniach 1-4.07.2021 roku, dzięki wsparciu rodziców i trenerów wystartował w Mistrzostwach Polski w Biathlonie Letnim w Czarnym Borze z młodą i perspektywiczną 10 osobową reprezentacją. Start zawodników klubu poprzedzony był krótkim obozem przygotowawczym, gdzie zawodnicy doskonalili swoje umiejętności w strzelaniu z broni palnej na profesjonalnej strzelnicy biathlonowej. Treningi i krótkie konsultacje w okolicy Czarnego Boru doskonalące strzelanie, pomogły w zajęciu dobrych miejsc.

W biegu indywidualnym najlepiej spisał się Bernard Prokaziuk zajmując 7. miejsce w młodzikach młodszych. Oskar Krzynówek w młodzikach uplasował się na 16. miejscu.

W konkurencji sprintu najlepsza okazała się Julia Kopeć – 10 miejsce,  Bernard Prokaziuk – 12 miejsce i Oskar Krzynówek 17 miejsce.

Ostatni dzień zmagań to najbardziej emocjonująca konkurencja sztafet, klub zgłosił po jednym składzie  w młodzikach i młodzikach młodszych. Młodzicy zajęli 5. miejsce w składzie Tomasz Kokosza, Tymon Złocki i Oskar Krzynówek. Młodzicy młodsi również uplasowali się na 5. pozycji  – w składzie Kamil Głowala, Stanisław Rutowicz i Bernard Kokosza.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski dla Kosakowskiego  Klubu Sportowego NEPTUN  były bardzo udane. Doświadczenie zdobyte w tym roku będzie procentować w kolejnych latach jeszcze lepszymi wynikami.

Gratulujemy Zawodnikom i Trenerom uzyskanych wyników.

Klub Sportowy Neptun Kosakowo zaprasza serdecznie dzieci i młodzież na treningi do Centrum Sportowego Kosakowo – Trenerzy: Andrzej Olech – tel. 609805629, Krzysztof Saba – tel. 731970680.