W gminie Kosakowo dla mieszkańców i gości dostępnych jest kilka punktów parkingowych:

  • w Rewie: ul. Morska 56 (tuż za rewską siedzibą senioralną), ul. Surfingowa oraz ul. Wodna.

Od bieżącego roku do dyspozycji kierowców są zupełnie nowe miejsca postojowe dostępne tuż przy rewskiej siedzibie senioralnej. W przedsięwzięciu powstała pełna infrastruktura towarzysząca w tym m.in. stojaki na rowery, stacja ładowania samochodów elektrycznych, tablica informacyjna, ławki, kosze oraz została zagospodarowana zieleń wokół terenu. Nowy parking o powierzchni ponad 1600 m² został zrealizowany m.in. dzięki środkom pochodzącym z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego pozyskanym przez Stowarzyszenie Północnokaszubskiej Lokalnej Grupy Rybackiej z Władysławowa.

  • w Mechelinkach przy ul. Nadmorskiej (na prawo od molo oraz na końcu ul. Nadmorskiej) – parkingi wyłączone z użytku podczas mistrzostw świata skuterów wodnych organizowanych w dniach 18-21 maja br. 
  • w Kosakowie przy ul. Rzemieślniczej (parking płatny) oraz przy ul. Żeromskiego (vis a vis Urzędu Gminy Kosakowo).

Jednocześnie zachęcamy, aby w dniach 18-21 maja br. podczas trwania zawodów mistrzostw świata skuterów wodnych federacji IJSBA World Series Round 1 Poland – Jettribe European Championship skorzystać z parkingów wyznaczonych w Kosakowie (przy Centrum Sportowym Kosakowo, ul. Żeromskiego 11 oraz naprzeciwko Urzędu Gminy Kosakowo.


Ze względu na utrudnienia w ruchu kołowym oraz wyłączeniu parkingów, turystów i kibiców zachęcamy do skorzystania ze ścieżki rowerowej, która prowadzi z Kosakowa do Mechelinek.