Gmina Kosakowo znalazła się w najnowszym wydaniu gry Monopoly Bałtyk! W sobotę (7 sierpnia br.) we Władysławowie w Alei Gwiazd Sportu odbyła się wielka premiera tej znanej planszówki. Na jej kartach znalazły się nadmorskie miejscowości m.in. z terenu naszej gminy, którą reprezentują Rewa i Mechelinki. Na planszy pojawiły się również Władysławowo, Ustronie Morskie, Chałupy czy też Sopot.

To zdecydowanie dwie najbardziej rozpoznawalne w skali kraju miejscowości naszej gminy, gdzie można świetnie spędzić czas i turystycznie, i żeglarsko – mówi wójt gminy Kosakowo Marcin Majek – zależało nam, by znaleźć się w edycji Monopoly Bałtyk w gronie najatrakcyjniejszych turystycznie miejscowości nadmorskich w Polsce.

Grę można kupić w sklepach internetowych i stacjonarnych np. w Empiku w cenie ok. 140 zł. Jej producentem jest powstała ponad 20 lat temu w Anglii firma Winning Moves działająca również na terenie Polski. Do tej pory własne edycje gry w Polsce posiadają m.in. Kraków, Wrocław, Gdynia, Poznań, Tatry i Zakopane czy Katowice.

Monopoly samo w sobie jest bardzo ciekawą grą i tu zachowaliśmy strategię klasycznej wersji Monopoly znanej od dziesięcioleci na całym świecie. Wzbogaciliśmy ją, wprowadzając elementy związane z Bałtykiem, nadmorskimi miejscowościami. To gratka dla mieszkańców tego regionu i osób, które kojarzą miejscowości ze swoich wakacyjnych pobytów – mówi Jan Jaźwiński z Winning Moves Polska w Gdańsku. – Jest wiele ciekawych miejsc na planszy i mam nadzieję, że każdy fan odpoczynku nad Morzem Bałtyckim znajdzie coś ciekawego dla siebie.