Samorządy Ziemi Puckiej organizują szczepienia masowe przeciw COVID-19. Zgodnie z zapowiedzią pełnomocnika rządu ds. Narodowego Programu Szczepień, Michała Dworczyka w każdym powiecie powstać ma przynajmniej jeden Punkt Szczepień Masowych. W naszym regionie będą to dwa punkty w Pucku i Władysławowie:

  • Punkt Szczepień Masowych w Hali Powiatowego Ośrodka Sportu Młodzieżowego w Pucku ul. Morskiego Dywizjonu Lotniczego 18, 84-100 Puck – nadzorowany przez Szpital Pucki Sp. z o.o. 
  • Punkt Szczepień Masowych w Sali Gimnastycznej Zespołu Szkół Numer 1 we Władysławowie ul. Morska 1, 84-120 Władysławowo – nadzorowany przez Remedia Sp. z o.o. NZOZ Przychodnia w Ratuszu.

Ich działalność zostanie wsparta przez podmioty wykonujące szczepienia populacyjne, tak by móc szczepić 1000 osób dziennie, jeśli tylko deklarowana ilość szczepionek zostanie dostarczona. Z komunikatu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wynika, że Punkty Szczepień Masowych miałyby rozpocząć pracę między 19 a 24 kwietnia. Szczegóły dotyczące funkcjonowania i sposobu rejestracji do Punktów Szczepień Masowych zostaną przedstawione w przeciągu dwóch tygodni.

Dziś natomiast ruszyła rejestracja na szczepienia dla osób z rocznika 1963. Każdego następnego dnia (do 24 kwietnia) otwierać się będzie rejestracja dla kolejnych grup wiekowych zgodnie z informacjami na grafice.

Zachęcamy do korzystania z bezpłatnej, całodobowej, działającej 7 dni w tygodniu infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Dzwoniąc na numer   989 można zapisać się na szczepienie oraz otrzymać aktualne i wiarygodne informacje w temacie.

Rejestracja odbywa się również na stronie: http://pacjent.gov.pl.

Można również zarejestrować się na szczepienie, wysyłając SMS o treści “SzczepimySie” na numer 880 333 333 (więcej informacji na: https://www.gov.pl/…/zarejestruj-sie-na-szczepienie…).

Grafika: KPRM