Zespół Szkolno–Przedszkolny z Dębogórza wraz z gronem pedagogicznym,  w dniu dzisiejszym odwiedzili siedzibę Straży Gminnej w Kosakowie. Całość wydarzenia zwieńczającego akcję pt. „Bezpieczna droga do przedszkola/szkoły” odbyła się pod patronatem Przewodniczącego Rady Gminy Kosakowo Pana Andrzeja Śliwińskiego.

W trakcie spotkania przypomniano dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach –  jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak zachowywać się wobec wskazań sygnalizacji świetlnej oraz jak ważne jest stosowanie elementów odblaskowych przez pieszych, w szczególności po zmroku.

Przedszkolaki mogły również poznać specyfikę pracy jednostki, zobaczyć jak działa gminny monitoring oraz usiąść za kierownicą radiowozu.

Na koniec spotkania Przewodniczący Rady Gminy Kosakowo wraz z Komendantem SG, przekazali przedszkolakom kamizelki odblaskowe, które będą służyły im w czasie szkolnych wyjazdów, jak również podczas bezpiecznej drogi do szkoły.