Od kina samochodowego przez zawody crossfitowe po noc muzeów. W gminie Kosakowo szykuje się weekend pełen atrakcji. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie.

W ten weekend w gminie Kosakowo nikt nie powinien się nudzić. To za sprawą wielu atrakcji i wydarzeń przygotowanych dla mieszkańców, ale również odwiedzających naszą gminę gości. I tak już w piątkowy wieczór do Kosakowa zawita Kino Samochodowe w ramach którego o godzinie 21.00 na dużym ekranie, ale w zaciszu własnego auta, obejrzymy film pt. ”Na rauszu” w reżyserii Thomasa Vinterberga. To mocny koktajl, który uderza do głowy i podnosi stężenie endorfin we krwi. Projekcja będzie miała miejsce na placu przy ul. Żeromskiego (naprzeciw Urzędu Gminy Kosakowo). Film rekomendowany od lat 15. Wydarzenie poprzedzone będzie pokazem zabytkowych Citroënów, który z pewnością przypadnie do gustu również młodszej widowni. Na pokaz samochodów zapraszamy już od godziny 19.30. Wstęp wolny.

W sobotę 14 maja br. z kolei nie zabraknie przede wszystkim sportowych emocji. O godz. 10:00 w Mechelinkach odbędzie się kolejny trening nordic walking organizowany w ramach „Sportowej Soboty z Kosakowo Sport”. To propozycja dla wszystkich miłośników chodzenia z kijkami, którzy mają już pewne doświadczenie w tym sporcie, ale zachęcamy do udziału w wydarzeniu także tych, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z tym sportem. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra instruktorów, a uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne. Swój udział potwierdzamy wysyłając sms na nr tel. 798 020 999.

To jednak nie koniec sportowych wrażeń bo również w sobotę 14 maja br. szykuje się pierwsza edycja dwudniowych zawodów crossfitowych „Baltic Cross Challenge Mechelinki 2002”. Swój udział w tym widowiskowym wydarzeniu zapowiedziało blisko 100 zawodniczek i zawodników z kraju i z zagranicy. Miejscem zmagań sportowców będą wyznaczone miejsca na plaży, molo, parkingu przy przystani i amfiteatrze. Treningi dla zawodników przygotowała doświadczona kadra trenerska. Dodatkowo dla wszystkich chętnych, którzy chcieliby poznać tajniki crossfitu, a także sprawdzić swoje umiejętności fizyczne trenerzy przygotowali tzw. treningi otwarte. W programie organizatorzy przewidzieli również wiele atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Poprowadzą je wykwalifikowani instruktorzy crossfit, streetworkout, gimnastyki, parkour i kalisteniki.

Sobota to także wydarzenia kulturalne. Podobnie jak w całym kraju i na świecie, tak i w naszej gminie, odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów. W tym roku do gminy Kosakowo zawitają Słowianie i Indianie, a Kosakowskie Centrum Kultury zamieni się w muzeum, dzięki ludziom z ogromną pasją i wiedzą. W trakcie tego szczególnego wieczoru, w godzinach od 17.00 do 22.00  na odwiedzających będą czekały m.in. warsztaty kreatywne, legendy, spotkanie z rekonstruktorami, pokaz strojów i broni, zaimprowizowane domostwo słowiańskie i wnętrze wigwamu, zabawy dla dzieci i dorosłych, stanowiska edukacyjne. W tym niezwykłym czasie dowiemy się ile wspólnych elementów łączy obie kultury. Nie zabraknie dla nikogo atrakcji, a dodatkowo na odwiedzających będzie czekać poczęstunek zgodny z rysem historycznym. Podczas wydarzenia będą działać stanowiska z biżuterią indiańską i z bursztynem oraz mobilna kawiarenka w której będzie można spróbować pyszną kawę, herbatę i czekoladę. Wstęp wolny.

W niedzielę od godz. 08:00 amatorów wędkowania zapraszamy do Rewy na spinningowe otwarte zawody o puchar wójta gminy Kosakowo „Kaszubski Marlin” do wspólnego kibicowania zawodnikom. Jak co roku o tej porze Sportowy Klub Wędkarstwa Morskiego Władek Team organizuje zawody, celem jest połów rzadko spotykanego gatunku ryby jakim jest belona. To kolejna gratka dla miłośników morskiego spinningu.

 

Całość zwieńczy drugi dzień zawodów „Baltic Cross Challenge Mechelinki 2022”, których finał zaplanowano na godz. 17:00. Jesteśmy przekonani, że każde z wydarzeń przyniesie dużą dawkę emocji i sprawi, że weekend należał będzie do udanych. Tym bardziej zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w powyższych przedsięwzięciach.