X Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Kosakowo rozpocznie się w sobotę
16 listopada 2019 r. o godz. 9.30, w Kosakowskim Centrum Kultury, przy ul. Kaszubskiej 11 w Pierwoszynie. Na listach startowych znalazło się aż 57 szachistów w wieku od 5 do… 87 lat.

Turniej prowadzony będzie systemem szwajcarskim w tempie 2×15 minut na partię (7 rund),
w kategoriach: Dzieci, Juniorzy Młodsi, Juniorzy Starsi, oraz Open. Organizatorzy przewidzieli również nagrody dla najlepszej kobiety turnieju, a także najlepszego szachisty z Gminy Kosakowo.

Zapraszamy do odwiedzin siedziby Kosakowskiego Centrum Kultury w Pierwoszynie, przy ulicy Kaszubkiej 11, aby poczuć wyjątkową atmosferę królewskiej gry i zagrzewać zawodników do intelektualnego wysiłku. Start zawodów 16 listopada (sobota) o godzinie 9.30. Pierwsze partie od 10.00.

Patronem turnieju jest Wójt Gminy Kosakowo, Marcin Majek.