Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, Zaduszki Morskie powróciły na Aleję Zasłużonych Ludzi Morza. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pod wezwaniem św. Rocha w Rewie odprawianą przez księdza prałata Michała Oksiutę proboszcza parafii. Następnie uroczystości przeniosły się pod Krzyż Morski.

W obecności asysty honorowej MW hołd i pamięć tym co odeszli na wieczną wachtę oddał wójt gminy Kosakowo, Marcin Majek, zastępca wójta, Marcin Kopitzki oraz Przewodniczący Rady Gminy, Andrzej Śliwiński. Sołtys Rewy, Jacek Hennig w imieniu wszystkich sołtysów oddał cześć pamięci zmarłym na morzu. Starostę Powiatu Puckiego reprezentował, członek zarządu Rady Powiatu, Jerzy Włudzik strażnik Alei Zasłużonych Ludzi Morza. Marynarkę Wojenną reprezentował komandor porucznik Wojciech Krysiak.

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych na uroczystości zaduszne przybyło wielu mieszkańców, przedstawicieli stowarzyszeń oraz zrzeszeń działających na terenie gminy Kosakowo. Związek Piłsudczyków RP o. Kosakowo reprezentowali Prezes Okręgu Kaszubskiego, Władysław Paciuch oraz członkowie stowarzyszenia Antoni Wica oraz Janusz Golonka. ZKP oddział Dębogórze Kosakowo reprezentowała Prezes Zrzeszenie, Danuta Tocke. Stowarzyszenie Kaszubski regionalny Chór Morzanie reprezentowała prezes Ewa Browarczyk. Wśród zaproszonych gości pojawiła się również dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Małgorzata Borek. Instytucje kultury w Gminie Kosakowo reprezentował dyrektor Kosakowskiego Centrum Kultury Tomasz Świercz.

Fot. Marcin Krauze