Bezpłatne badania USG, nauka właściwych technik samobadania, konkursy sportowe i parada motocyklowa. Już w sobotę 10 września br. w Pogórzu odbędzie się Zlot motoCYClovy. Celem wydarzenia jest promocja profilaktyki i badania w kierunku raka piersi. Start godz. 14:00.

Aż 80% zmian nowotworowych piersi jest wykrywanych przez same kobiety podczas samobadania piersi lub ich partnerów. W przeciągu ostatnich miesięcy lekarze Medicorum Centrum Zdrowia wykryli niepokojąco dużą ilość nowotworów złośliwych piersi wśród mieszkanek Kosakowa i okolic. Zaniepokojeni sytuacją chcą wpłynąć na świadomość mieszkańców i zaoferować edukację oraz badania profilaktyczne. Stąd pomysł na event motocyklowy pn. „Zlot MotoCYClovy I edycja 2022” pod patronatem wójta gminy Kosakowo, podczas którego uda się dotrzeć do dużej grupy mieszkańców, których będzie można nauczyć właściwego samobadania piersi i zaznaczyć istotę badań profilaktycznych.

Podczas zlotu motocyklowego uczestnicy będą mogli podziwiać różnorodność charakterystycznie oznakowanych motocykli, spędzić miło czas podczas konkursów sportowych, ale przede wszystkim nauczyć się właściwych technik samobadania piersi na profesjonalnych fantomach oraz wykonać USG piersi. Badania USG oraz edukacja nie będą wymagały opłat, jednak pacjentki będą mogły dobrowolną „cegiełką” wesprzeć zakup fantomów oraz materiałów edukacyjnych, które umożliwią organizowanie kolejnych eventów promujących profilaktykę w gminie Kosakowo.

W ramach wydarzenia odbędzie się również parada motocyklowa ulicami Kosakowa, w tym Derdowskiego, Wiejską i Płk. Dąbka, kończąc na parkingu Galerii Szperk. W związku z przejazdem motocykli mogą wystąpić utrudnienia w ruchu, stąd bardzo prosimy wszystkich mieszkańców oraz gości o wyrozumiałość.