W dniach 18-21 maja br. w Mechelinkach odbędą się mistrzostwa świata skuterów wodnych federacji IJSBA World Series Round 1 Poland – Jettribe European Championchip, której głównym organizatorem jest klub PrimaJet Łódź, a gmina Kosakowo jest współorganizatorem. W imprezie planowany jest udział ponad 150 zawodników z kraju i ze świata. W związku z dużą rangą przedsięwzięcia, z uwagi na konieczność zwiększenia bezpieczeństwa i płynności ruchu, w podanym terminie pojawią się zmiany w organizacji ruchu w rejonie imprezy.

PLAN TYMCZASOWEJ ORGANIZACJI RUCHU W MECHELINKACH

  • 17 – 21.05.2023 r. – zakaz wjazdu w ul. Nadmorską

*Ulica Nadmorska będzie zamknięta w całości od pętli autobusowej w Mechelinkach we wskazanym terminie dla osób nieposiadających identyfikatora. Wjazd tylko na podstawie identyfikatora wystawionego przez Urząd Gminy Kosakowo dla mieszkańców, dostawców i gości oraz dla organizatorów imprezy sportowej. Mieszkańcom posesji przy ul. Nadmorskiej oraz ul. Klifowej (posiadającym wjazd od ul. Nadmorskiej) zostaną wydane stosowne identyfikatory przez osobę wyznaczoną przez wójta gminy Kosakowo. Ruch pieszych i rowerów będzie się odbywał bez ograniczeń.

  • 20 – 21.05.2023 r. – ruch jednokierunkowy na ul. Szkolnej i ul. Do Morza
    (na odcinku od pętli autobusowej do ul. Wielopole)

*Wyjazd do Pierwoszyna ulicami Do Morza i Wiśniową. Ruch jednokierunkowy nie będzie dotyczył autobusów komunikacji miejskiej.

Planowane działania związane z organizacją mistrzostw

  • 05.2023 r. – montaż trybun na plaży w Mechelinkach przy ul. Nadmorskiej 
  • 14 – 22.05.2023 r. – zamknięcie parkingu przy ul. Nadmorskiej
  • 15 – 22.05.2023 r. – zamknięcie parkingu przy skansenie w Mechelinkach

Dodatkowe parkingi na czas odbywania się zawodów zostały wyznaczone w Kosakowie (przy Centrum Sportowym Kosakowo, ul. Żeromskiego 11 oraz naprzeciwko parkingu Urzędu Gminy Kosakowo. Ze względu na utrudnienia w ruchu kołowym oraz wyłączeniu parkingów, turystów i kibiców zachęcamy do skorzystania ze ścieżki rowerowej, która prowadzi z Kosakowa do Mechelinek.

Skutery wodne to jedna z dyscyplin, która rozwija się w naszym kraju bardzo dynamicznie, o czym świadczą sukcesy polskich zawodników na szczeblu międzynarodowym – medale ME i MŚ. Od lat federacje motorowodne, biorąc pod uwagę wyniki sportowe naszych zawodników oraz bardzo dobrą organizację zawodów, powierzają polskiemu klubowi PrimaJet Łódź mistrzostwa Europy i świata w sporcie motorowodnym.

W ramach rywalizacji sportowej zostanie przeprowadzonych kilkanaście wyścigów w różnych kategoriach z podziałem na kobiety, mężczyzn i młodzież, moc i pojemność silników oraz rodzaj skutera.