Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Dożynki Województwa Pomorskiego

  • kancelaria

Dożynki Województwa Pomorskiego odbędą się 10 września w Starym Dzierzgoniu (powiat sztumski) i zostaną zorganizowane wspólnie z Gminą Stary Dzierzgoń, przy udziale Diecezji Elbląskiej.

Ceremonię rozpocznie Dziękczynna Msza Święta o godzinie 13:00 w intencji rolników w Kościele Wniebowstąpienia Pańskiego w Starym Dzierzgoniu pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Jacka Jezierskiego Biskupa Diecezji Elbląskiej, podczas której poświęcony zostanie chleb dożynkowy.

Następnie, korowodem dożynkowym uczestnicy Święta Plonów przejdą na teren Placu Sportowo – Rekreacyjnego przy Gminnym Centrum Kulturalno- Bibliotecznym w Starym Dzierzgoniu, gdzie odbędzie się uroczysty Ceremoniał Dożynkowy.

W programie obchodów dożynkowych zaplanowano m.in. Wojewódzki Konkurs na Wieniec Dożynkowy. Wieńce do oceny należy dostarczyć na plac przy Kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego (Stary Dzierzgoń 27, 82-450 Stary Dzierzgoń) w dniu 10 września 2017 r. do godziny 12.00. Zgłoszenia do udziału w Wojewódzkim Konkursie na Wieniec Dożynkowy można składać:

– osobiście w sekretariacie koordynatora przebiegu Konkursu, tj. Gminnego Centrum Kulturalno- Bibliotecznego w Starym Dzierzgoniu,

– listownie na adres korespondencyjny koordynatora przebiegu Konkursu: GOK Stary Dzierzgoń 22, 82-450 Stary Dzierzgoń,

– elektronicznie na adres email koordynatora przebiegu Konkursu: wieniec@starydzierzgon.pl

Uroczystość zakończy biesiada dożynkowa z programem artystycznym. W programie m.in. zespół Focus.

Zachęcamy do udziału w Wojewódzkim Konkursie na Wieniec Dożynkowy oraz w uroczystościach dożynkowych.

Regulamin – Wojewódzki Konkurs na Wieniec Dożynkowych 2017

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Panel boczny

Zaplanuj podróż

Szybkie uruchamianie