Dobrze pływasz i chcesz rozpocząć swoją przygodę z ratownictwem wodnym? Ten kurs jest dla Ciebie. Na nim nauczysz się podstawowych działań ratowniczych w wodzie i zdobędziesz swoje pierwsze uprawnienia. To początek przygody, która może okazać się pasją na całe życie.

Stowarzyszenie Morska Baza Szkoleniowa Mechelinki zaprasza młodzież z terenu gminy Kosakowo do wzięcia udziału w nieodpłatnym kursie ratownictwa wodnego. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest ukończone 14 lat oraz wykazanie się bardzo dobrą umiejętnością pływania trzema stylami.

ZAKRES SZKOLENIA

  • Pływanie stosowane w ratownictwie wodnym (z podręcznym sprzętem ratunkowym)
  • Samoratownictwo
  • Sposoby bezpiecznego wejścia do wody oraz skoki ratunkowe
  • Pływanie pod wodą z elementami nurkowania
  • Postępowanie i holowanie z użyciem podręcznego sprzętu ratunkowego osoby poszkodowanej aktywnej, ewakuacja z wody oraz na lądzie
  • Podstawowe prace bosmańskie oraz węzły
  • Pierwsza pomoc

Szkolenie odbędzie się w Mechelinkach w dwóch terminach:  15-19 sierpnia oraz 22-26 sierpnia br. Zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel.: 509 412 001. Liczba miejsc jest ograniczona (liczy się kolejność zgłoszeń). Szkolenie jest bezpłatne.