Szanowni Państwo, mimo przedłużających się obostrzeń sanitarnych, które uniemożliwiły zorganizowanie biegu Tropem Wilczym w marcu i maju, już dziś możemy potwierdzić, że IX edycja biegu wystartuje 15 sierpnia 2021.

Czwarta edycja Biegu Tropem Wilczym – Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych na terenie Gminy Kosakowo wystartuje punktualnie o godzinie 10:00. Wydarzenie ma charakter ogólnopolski, tego dnia w kilkuset miejscowościach w kraju oraz w polskich bazach, misjach wojskowych tysiące biegaczy pokona dystans 1963 metrów, aby upamiętnić wszystkich Żołnierzy Niezłomnych.

– Bieg organizujemy we współpracy z Fundacją Wolność i Demokracja – informuje inicjator wydarzenia Michał Przysiecki, Radny Gminy Kosakowo – odbędzie się on na dystansie 1963 metrów, co jest odwołaniem do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty w czynnej walce – Józef Franczak ps. Lalek, a przebiegać będzie po ścieżce pieszo-rowerowej Pierwoszyno -Kosakowo ze startem i metą w Pierwoszynie przy bramie Lotniska.

– Warto dodać, że ta edycja biegu jest szczególna z tego względu, iż to pierwsza od ponad roku impreza biegowa na terenie Gminy Kosakowo, dlatego nie może Was zabraknąć – podkreśla Anna Padée, Kierownik Ref. ds. sportu, turystyki i rekreacji.

Bieg ten jest wydarzeniem bez rywalizacji sportowej, może w nim wziąć udział każda osoba, bez względu na wiek, bez przeciwwskazań lekarskich do uprawiania sportu wytrzymałościowego. Limit przyznanych w tym roku miejsc dla Gminy Kosakowo wynosi 150 osób. Kto pierwszy ten biegnie ?

Jak co roku przed startem odbędzie się krótka lekcja historii, którą przeprowadzi historyk z Instytutu Pamięci Narodowej O/Gdańsk.

Ważna informacja: Biuro Zawodów będzie czynne od godziny 8:30 w Kosakowskim Centrum Kultury w Pierwoszynie (ul. Kaszubska 11) – będą tam wydawane pakiet, dla uczestników dostępny będzie depozyt. Prosimy biegaczy o przybycie na linię startu najpóźniej o godzinie 9:45, gdyż będzie wykonywana wspólna fotografia pamiątkowa oraz odbędzie się prelekcja Instytutu Pamięci Narodowej z Gdańska.

Zapisy na stronie:

https://elektronicznezapisy.pl/event/5523/strona.html

Link do regulaminu, z którym należy się zapoznać:

https://elektronicznezapisy.pl/download/H9c4d1D5P0k0N1r6i2A6S038R1j1f584/open

Każdy uczestnik biegu otrzyma: numer startowy z logiem patrona biegu, pamiątkową koszulkę, materiały promocyjne, a na mecie pamiątkowy medal. Uczestnicy Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych zobligowani są do biegu w koszulce w ramach pakietu startowego z numerem startowym umiejscowionym z przodu na wysokości klatki piersiowej.

Zapraszamy w szczególności mieszkańców naszej Gminy, aby z całymi rodzinami przyłączyli się do naszego biegowego wydarzenia i spróbowali swoich sił na dystansie 1963 metrów.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie:

www.tropemwilczym.org