Wszystko wskazuje na to, że wkrótce do użytku mieszkańców zostanie oddane nowe miejsce rekreacji w Dębogórzu – skwer przy ul. Pomorskiej.

– Skwer w Dębogórzu to kolejna inwestycja na mapie gminy Kosakowo poświęcona rekreacji i stworzenia przestrzeni do spędzania wolnego czasu przez mieszkańców na świeżym powietrzu. To projekt realizowany przy wsparciu środków europejskich pozyskiwanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, a także przy dobrej woli współpracy pomiędzy Urzędem Wojewódzkim i starostwem powiatowym, ponieważ część inwestycji jest realizowana na działkach Skarbu Państwa – mówi wójt gminy Kosakowo Marcin Majek. – Bardzo nas cieszy, że inwestycja dobiega końca i już niedługo będzie służyła mieszkańcom nie tylko Dębogórza, ale również pozostałej części gminy Kosakowo jako miejsce spędzenia wolnego czasu – dodaje.

Inwestycja budowy skweru jest realizowana zgodnie z założonym harmonogramem. Elementy małej architektury m.in. ławki, kosze na śmieci, elementy placu zabaw są już zamontowane. Najmłodsi mieszkańcy będą mogli korzystać z zestawu zabawowego ze zjeżdżalnią, linarium i huśtawka. Na terenie powstały również cztery stoliki do gier w szachy i chińczyka. Obecnie trwa aranżacja zieleni. Posadzone zostały drzewa tj. lipy oraz klomby z lawendą i ognikiem szkarłatnym. Na skwerze powstaną również tablice edukacyjne o charakterze ekologicznym. Cały teren będzie oświetlony i monitorowany. Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 700 tys. złotych, z czego 300 tys. zł pochodzi z dofinansowania ze środków unijnych.

Projekt pn. „Budowa skweru w Dębogórzu z fragmentem drogi rowerowej” jest realizowany dzięki wsparciu ze środków Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” 2014 – 2020 – w ramach realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) na lata 2014 – 2020 Północnokaszubskiej Lokalnej Grupy Rybackiej we Władysławowie.