Przedstawiamy koncepcję projektu, który jest odpowiedzią na potrzeby sportowe mieszkańców i wielu stowarzyszeń. Od dłuższego czasu otrzymujemy liczne informacje o braku miejsc do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Takie potrzeby zgłaszają przede wszystkim kluby i stowarzyszenia sportowe, które szkolą dzieci jak również mieszkańcy, którzy chcieliby mieć przestrzeń do realizacji swoich sportowych pasji. W początkowej fazie planowania jest stworzenie kompleksowego centrum sportowego na Złotych Piaskach w Kosakowie.

W odpowiedzi na tak liczne zgłoszenia gmina Kosakowo i Kosakowo Sport opracowały wstępną koncepcję Centrum Sportowego Złote Piaski. Obiekt będzie zlokalizowany przy ul. Złote Piaski w Kosakowie. Budynek będzie również zapleczem szatniowo – socjalnym dla kompleksu boisk w Złotych Piaskach. Znajdować się w nim będzie m.in. 6 sal treningowych do siatkówki, koszykówki, judo, karate, innych spotów walki, tańca, tenisa, paddla, badmintona itp. oraz siłownia, kręgielnia, pomieszczenia do gier planszowych.

Przedsięwzięcie jest obecnie na początkowym etapie planowania. W pierwszej kolejności musi zostać wybudowana droga Złote Piaski i Aloesowa, która zapewni obsługę komunikacyjną mieszkańców tej części Kosakowa, a także dojazd do boisk w Złotych Piaskach oraz do planowanego Centrum Sportowego. Konieczna jest również zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, która w trakcie procedowania.