Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego „Mistrzowie Agro 2023” w kategorii Sołectwo oraz Sołtys roku na etapie powiatowym, który zakończył się 16 maja br. pierwsze miejsce zdobyło sołectwo Dębogórze – Wybudowanie, a zwycięzcą wśród sołtysów został gospodarz Dębogórza – Wybudowania Krzysztof Toruńczak. 

Dębogórze – Wybudowanie, zwane niegdyś Dębogórskimi Błotami, przez stulecia należało terytorialnie do Dębogórza, chociaż naturalne warunki położenia wiążą to dzisiejsze sołectwo z Rumią. Jest najmłodszą i najmniejszą wioską gminy Kosakowo. Znajdujące się w miejscowości Rancho Wild West przyciąga nie tylko możliwością nauki jazdy konnej oraz zwiedzenia mini zoo, ale również bogatą ofertą zorganizowanych imprez rekreacyjnych i okolicznościowych.

Plebiscyt „Mistrzowie Agro” to wielka akcja prezentująca w gazecie, w internecie i w mediach społecznościowych, życie polskiej wsi i jej mieszkańców, ich działania i sukcesy. To także doskonała okazja dla wiejskich społeczności, aby docenić tych, którzy kształtują ich codzienne życie (…) Od połowy kwietnia trwa głosowanie w największym plebiscycie wiejskim i rolniczym, który w naszym województwie prowadzą „Dziennik Bałtycki” i „Głos Pomorza”, a w całej Polsce inne dzienniki regionalne oraz serwis i magazyn „Strefa Agro”. W ubiegłym tygodniu poznaliśmy laureatów pierwszego, powiatowego etapu plebiscytu. Teraz pora na wojewódzki finał. Na zwycięzców czekają zaszczytne tytuły i nagrody finansowe. Plebiscyt, który jest prowadzony pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zakończy ogólnopolski finał i gala na Zamku Królewskim w Warszawie – czytamy na stronie organizatora plebiscytu.
Wszystkich mieszkańców zachęcamy do dalszego głosowania, a sołtysowi oraz sołectwu Dębogórze – Wybudowanie serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach plebiscytu.
Link do głosowania na sołtysa TUTAJ 
Link do głosowania na sołectwo TUTAJ