W sobotę, 15 lipca, odbył się Strażacki Festyn Sołectwa Kosakowo organizowany przez sołtysa Kosakowa Andrzeja Śliwińskiego wraz z radą sołecką oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Kosakowie.

Podczas festynu Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Kosakowo zaprezentowała pokaz gaszenia pożaru, starsi druhowie OSP Kosakowo przedstawili pokaz ratownictwa technicznego, podnosząc pojazd na tzw. poduszkach i wydostając poszkodowanego spod samochodu. Na zakończenie części pożarniczej, strażacy-ratownicy z Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie zaprezentowali się w pokazie ratownictwa wysokościowego. 

W czasie festynu dzieci i młodzież mogły skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Można było pozjeżdżać na dmuchańcach, poskakać na trampolinie, popływać łódką w basenie, wspiąć się po strażackiej ściance wspinaczkowej, czy pokonać strażacki tor przeszkód zakończony laniem wody z węża strażackiego. Animatorzy malowali dzieciom twarze, wykonywali tatuaże czy przedłużali i farbowali włosy. Nie zabrakło animacji sprawnościowych z nagrodami. Wszystkie atrakcje były dostępne dla uczestników nieodpłatnie. Można było także zwiedzić wóz strażacki, a także zasiąść za jego kierownicą oraz założyć hełm. Strażacy ratownicy z OSP Kosakowo przygotowali również punkt nauki udzielania pierwszej pomocy.  

Wieczorem uczestnicy festynu spędzali miło czas we wspólnej zabawie, tańcach przy muzyce w klimacie lat 80-tych, 90-tych poprzedniego wieku, jak i współczesnej. 

Organizatorzy dziękują wszystkim strażakom-ratownikom zaangażowanym w przygotowanie i organizację wydarzenia z MDP i OSP Kosakowo, PSP Wejherowo, operatorom podnośnika z OSP Władysławowo oraz PUK PEKO Kosakowo. Dziękujemy za wypożyczenie sprzętu do pokazu ratownictwa technicznego firmie Safe Tech Marian Hoppe Sp. j.