Już 2 września br. zapraszamy jak co roku na dożynki gminy Kosakowo. Wielobarwny przemarsz korowodu, msza św., występy artystyczne oraz przepyszne wyroby lokalnych wystawców to wszystko wkrótce na placu przy ulicy Żeromskiego w Kosakowie.

Tradycyjne wspólne świętowanie i podziękowania rolnikom za zebrane plony rozpoczniemy w pierwszą sobotę września o godzinie 13:30. Będziemy mieli okazję podziwiać pięknie przygotowane wieńce, a także korzystać z atrakcji zorganizowanych przez sołectwa na ich stoiskach. Znajdą się tam  m.in. wędzone ryby, miody, zabawki oraz rękodzieło. Tradycją są także namioty sołeckie do których każdy włodarz danej wsi zaprasza w celu integracji, rozmowy, skosztowania przygotowanego posiłku czy wspólnego wypicia kubka gorącej herbaty.

Dożynki to również doskonała okazja do posłuchania i przyjrzenia się występom artystycznym. Główną gwiazdą wieczoru będzie Shanguy, który porwie nas do wspólnej zabawy. Będziemy mieli okazję również wspólnie bawić się z Agbe. Zobaczymy także występy lokalnych artystów: Zespołu Kosakowianie, Orkiestry Dętej Gminy Kosakowo, a także pokaz taneczny Zumba oraz będziemy mogli uczestniczyć w sołeckich grach i zabawach. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Serdecznie zapraszamy.