Już  w najbliższą sobotę 26 sierpnia po raz drugi w gminie Kosakowo wystartują regaty im. gen. Mariusza Zaruskiego.

To szczególne wydarzenia nawiązuje do regat żeglarskich im. gen. Mariusza Zaruskiego o Puchar Prezydenta RP, które 11 lat z rzędu odbywały się w Chersoniu na Ukrainie. Z wiadomych przyczyn ich kolejne edycje nie mogły mieć miejsca. Aby podtrzymać chersońską tradycję, a także pamięć o pionierze polskiego żeglarstwa i wychowania morskiego generale brygady Wojska Polskiego Mariuszu Zaruskim, zorganizowano je (wzorem ubiegłego roku) w gminie Kosakowo na trasie Rewa – Mechelinki – Rewa.

Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Generalny Konserwator Zabytków Jarosław Sellin objął honorowy patronat nad wydarzeniem. Inicjatorem regat jest Radny Gminy Kosakowo Michał Przysiecki.

Zapraszamy do kibicowania.