W sali obrad Urzędu Gminy Kosakowo wójt Marcin Majek spotkał się dziś (środa) z pełniącymi służbę w Komisariacie Policji w Kosakowie policjantami: st. post. Moniką Mularską oraz sierż. Michałem Poźniakiem, którzy zostali zaproszeni, aby przyjąć z rąk wójta gratulacje i podziękowania za oddanie oraz zaangażowanie w wykonywanej pracy. 

Wykazali się niecodzienną odwagą i męstwem podczas jednej z  ostatnich akcji ratunkowych, gdy doszło do pożaru domu jednorodzinnego w Mostach przy ulicy Łąkowej. Wyróżnieni dotarli na miejsce przed zastępem straży pożarnej i, nie zważając na zagrożenie, podjęli błyskawiczną interwencję. Policjantom udało się uratować 86-letniego mężczyznę, wyprowadzając go z płonącego budynku, który spał i nie zdawał sobie sprawy z zagrożenia. Decyzja o szybkiej pomocy prezentuje bohaterskie działanie. Przedstawione czyny zasługują na wielki szacunek, a mieszkańcy Kosakowa mogą czuć się bezpiecznie, mając w szeregach kosakowskiej policji osoby, których postawa i zaangażowanie są godne naśladowania. 

– Wielkie gratulacje za przeprowadzoną akcję ratowania ludzkiego życia i dobytku. Cała ofiarna akcja stanowi wzór do naśladowania. Składam serdeczne podziękowania w imieniu swoim i wszystkich mieszkańców gminy – mówił wójt gminy Marcin Majek.