14 maja odbędzie się pierwsza edycja Karuzeli rozmaitości, czyli targu cudeniek w Kosakowie na placu przy górce (ul. Żeromskiego). W godzinach 10:00-15:00 wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie wystawić do sprzedaży lub wymiany rzeczy używane lub niepotrzebne. 

Asortyment zapowiada się bogaty: zegary, książki, ubrania, antyki, rękodzieło, artykuły domowe, rośliny doniczkowe, zabawki, winyle, kasety vhs i płyty CD, obrazy, gry planszowe, monety, puzzle i wiele, innych przedmiotów, które będą szukać nowych właścicieli.

Na uczestników będą czekały ciepłe napoje oraz słodkości. Organizatorem wydarzenia jest Kosakowskie Centrum Kultury w Pierwoszynie. Wstęp na teren pchlego targu jest bezpłatny. Wystawienie się ze swoim stoiskiem możliwe jest po wysłaniu zgłoszenia drogą mailową do organizatora na adres kontakt@kulturakosakowo.pl.