W sobotę 22 czerwca odbyły się zawody wędkarskie w połowie belony z brzegu, metodą spiningową, pod nazwą Kaszubski Marlin o Puchar Wójta Gminy Kosakowo.

Zawody odbyły się na pięknych rewskich plażach. Organizatorem był Sportowy Klub Wędkarstwa Morskiego Władek-Team wraz z Referatem ds. sportu, turystyki i rekreacji Urzędu Gminy Kosakowo.

Do rywalizacji zgłosiło się 35 zawodników z terenu całego kraju. Złowiono łącznie 97 belon.

W wyniku rywalizacji wyłoniono zwycięzców zawodów:

  1. Wawrzyniak Rafał
  2. Ceszke Michał
  3. Cempel Adam
  4. Dechnik Andrzej
  5. Nastały Łukasz
  6. Jaskulski Michał

Najdłuższą rybę zawodów złowił Andrzej Dechnik –  długości 81,5 cm.

Zwycięzców uhonorowano pucharami ufundowanymi przez Gminę Kosakowo oraz dyplomami, które wręczyli Zastępca Wójta Gminy Kosakowo Marcin Kopitzki i kierownik referatu ds. sportu, turystyki i rekreacji Anna Padée. Na zakończenie, tuż przy Alei Zasłużonych Ludzi Morza, wśród uczestników, rozlosowano 11 cennych nagród – były to wędki, kołowrotki i torby wędkarskie.

Zawody te odbyły się po raz pierwszy w Gminie Kosakowo i spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem jej uczestników, jak mówili – miejsce jest piękne z bardzo dobrymi warunkami do łowienia ryb. Belona to nadal ryba nieco egzotyczna dla wielu wędkarzy, ma wyjątkowy wygląd, a jej ości mają zielone zabarwienie, przypływa tu raz w roku na około 1,5 miesiąca, gdy wody zatoki mają temperaturę około 10-15 st. Celsjusza.

Naszą Gminę reprezentowała grupa “Wędkarstwo Morskie Gminy Kosakowo”: Artur Czaplicki (miejsce 10.), Michał Jaskulski (miejsce 6.), Błażej Miler i Jacek Kunkol.

Gratulujemy wszystkim wspaniałej sportowej rywalizacji i zapraszamy za rok.