Serdecznie zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę w godz. 11:00-18:00 do przystani rybackiej w Mechelinkach. W dniach 15-17 grudnia br. odbędzie się przedświąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy.

Zamysł kiermaszy w przystani w Mechelinkach wziął się z potrzeby promowania twórców i produktów lokalnych. To miejsce, które działa już prawie od roku, tworzą go ludzie z pasją z naszej gminy i powiatu puckiego. Przez ostatni rok w weekendy zorganizowano tam wiele warsztatów artystycznych skierowanych do przechodniów, dzieci i dorosłych. Można było poznać, jak tworzą się szydełkowe cudeńka, lawendowe ozdoby czy ceramiczne arcydzieła. Sprzedawcy wychodzą zza stoisk do ludzi odwiedzających to miejsce, by dzielić się swoją pasją i umiejętnościami, by wytworzony produkt móc zabrać do domu.

 

Inicjatorkami tego miejsca są:

 

Promuje produkt lokalny i przepisy przekazywane z pokolenia na pokolenie od rodzin rybackich z Mechelinek. Dużym powodzeniem cieszą się śledzie w zalewie octowej, śledzie w śmietanie i w zalewie korzennej, a także przetwory z pigwy.

 

Artystka, założycielka galerii i pracowni w jednym. Tworzy grafiki, akwaforty, ceramikę dekoracyjną oraz prowadzi warsztaty.

 

Artystka, szydełkuje i dzierga na drutach. Czapki, chusty, torebki, koszyki, podkładki a także przepiękne kolorowe maskotki to wyroby z najwyższej jakości włóczki i naturalnej wełny.

 

Wśród wystawców spotkacie również:

Elwirę z Mechelinek – Wędzarnia Turbot
Miejsce w którym w sposób tradycyjny i naturalny przygotowują swoje produkty. Tradycje i jakość stawiają na pierwszym miejscu.

Łukasza z Pierwoszyna – Pasieka św. Ambrożego
Oferują miody z własnej pasieki wyróżniające się bogatym smakiem i aromatem.

W ofercie również stoiska z domowymi wypiekami, swojskimi wędlinami, wiejskimi jajkami, ręcznie robionym nabiałem, owocami z sadu Jana, szytymi maskotkami, poduszkami i ręcznie wykonaną biżuterią.

Organizatorzy kiermaszu dbają o to, aby stoiska były różnorodne o nie powtarzającym się asortymencie.