W środę 20 marca br. w Urzędzie Gminy Kosakowo odbył się konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pogórzu. Dwunastoosobowa komisja zarekomendowała, a wójt gminy zatwierdził na to stanowisko wybór dotychczasowego dyrektora Pana Rafała Juszczyka.

Rafał Juszczyk ukończył Uniwersytet Gdański na kierunku politologia. Posiada stopień awansu nauczyciela dyplomowanego oraz 20-letni staż pracy pedagogicznej. Pracował jako nauczyciel wiedzy o społeczeństwie, historii i edukacji dla bezpieczeństwa. Od 1 września 2014 roku pełni funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej im. kadm. Xawerego Czernickiego w Pogórzu.

Podczas konkursu przedstawił koncepcję funkcjonowania i rozwoju Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pogórzu.

Panu Rafałowi serdecznie gratulujemy, życzymy powodzenia i wielu sukcesów na kolejne lata pracy na stanowisku dyrektora.