Od najbliższego poniedziałku (19 października) powraca na trasę autobus łączący gminę Kosakowo z Puckiem. Linia nr 667, której trasa wiedzie przez Pogórze, Kosakowo, Mrzezino, Smolno i Żelistrzewo do Pucka będzie kursować codziennie z wyłączeniem świąt. Rozkład jazdy ułatwi dojazdy do szkoły i pracy oraz do jednostek powiatowych, w godzinach ich urzędowania.

 Przywracamy połączenie komunikacyjne z Puckiem, ta wiadomość z pewnością ucieszy wielu mieszkańców – informuje Marcin Kopitzki, Zastępca Wójta Gminy Kosakowo. – Linia 667 z Pogórza do Pucka została zawieszona z powodu niskiej frekwencji pasażerów. W tym czasie kosakowski samorząd zabiegał o przywrócenie jedynego autobusu łączącego naszą gminę z Puckiem, co było odpowiedzią na postulaty osób dojeżdżających do pracy czy szkoły oraz załatwiających sprawy urzędowe w Pucku. Deklarowaliśmy gotowość współpracy przy finansowaniu połączenia, od najbliższego poniedziałku, między innymi nasze starania, osiągnęły pozytywny skutek.

Linia nr 667 kursować będzie codziennie z wyłączeniem świąt. W dni powszednie będzie wykonywać po 7 kursów do i z Pucka, w dni wolne od nauki kursów będzie pięć (poranne i wieczorne połączenia nie będą realizowane). Zachęcamy do korzystania z komunikacji zbiorowej w drodze do Pucka. Autobus linii 667 całą trasę z Pogórza pokonuje w niespełna trzy kwadranse.

Przypominamy, aby podczas podróży stosować zasady bezpieczeństwa i obostrzenia sanitarne określane przez Ministra Zdrowia w związku o pandemią koronawirusa.