W sobotę 17 sierpnia odbędzie się po raz XIX słynny Marsz Śledzia z Kuźnicy do Rewy. Śmiałków, którzy zdecydowali się przejść pieszo przez Zatokę Pucką, powitamy w Rewie na Szpyrku ok. godz. 15:00-15:30. Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Kosakowo Marcina Majek. Wszelkie informacje o imprezie znaleźć można na stronie internetowej: www.marszsledzia.pl.

Program marszu

• 08.00 – Otwarcie biura startowego – rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń z dla osób z grupy Last Minute, potwierdzanie obecności uczestników na liście startowej.
  • 09.30 – Zamknięcie biura startowego
  • 10.00 – Odprawa uczestników marszu, podział na grupy i przydział ratownika, sprawdzenie ekwipunku, uroczyste otwarcie marszu.
  • 10.30 – Start – Wejście do wód Zatoki Puckiej.
  • 12.30 – 14.00 – Postój, posiłek regeneracyjny, pasowanie na śledzia.
  • 15.00 – 16.00 – Wyjście w Rewie, posiłek regeneracyjny, uroczyste zakończenie marszu pod krzyżem u nasady szpyrku, wręczenie odznak i dyplomów.