Za nami drugie w historii gminy Kosakowo Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych w Mechelinkach. Jest to jedyna runda krajowej eliminacji, która odbywa się na akwenie morskim. Zawodnicy z całej Polski rywalizowali w 4 klasach: Runabout GP 1, Runabout GP 2, Runabout Stock Box, Runabout Spar Box. W tym roku trasa zawodów wyznaczona zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego okazała się wyjątkowo wymagająca, gdyż składała się z dwóch slalomów.

Wydarzenie objął honorowym patronatem wójt gminy Kosakowo Marcin Majek, który dla najlepszych zawodników ufundował piękne szklane trofea.

Nad bezpieczeństwem zawodników przy brzegu w miasteczku zawodów stacjonowała karetka systemowa, którą zapewniła gmina Kosakowo.

Poniżej relacja z przebiegu zawodów.