Uroczyste obchody Święta Niepodległości w gminie Kosakowo rozpoczną się w niedzielę (10 listopada, o godzinie 17) Galą wręczenia statuetek Złotego Kłosa w Kosakowskim Centrum Kultury w Pierwoszynie. O oprawę muzyczną zadba Orkiestra Dęta Gminy Kosakowo oraz zespół ETTA. W programie znalazła się także projekcja filmu „Piłsudski” w reżyserii Michała Rosy. Wstęp na Galę oraz projekcję filmową jest bezpłatny, zapraszamy do kontaktu z KCK w celu rezerwacji miejsca. 

101. rocznica Odzyskania Niepodległości będzie miała w naszej gminie wiele podniosłych akcentów – zapowiada Marcin Majek, Wójt Gminy Kosakowo. – Uroczysta Gala wręczenia statuetek Złotego Kłosa oraz koncert i pokaz filmu „Piłsudski” w Kosakowskim Centrum Kultury w Pierwoszynie to plan na niedzielne popołudnie. – Wprawieni w niepodległościowy i patriotyczny nastój, 11 listopada, o godzinie 10 spotkamy się na mszy świętej w Kosakowie, niemalże punktualnie o godzinie 11.11 złożymy wiązanki kwiatów przy pomniku Józefa Klebby, a od godziny 11.30 rozpoczniemy świętowanie na sportowo, podczas Biegów Niepodległościowych. Zapraszam wszystkich mieszkańców naszej gminy do aktywnego udziału i wspólnym tworzeniu atmosfery tego niepowtarzalnego święta.

Podczas Gali wręczenia statuetek Złotego Kłosa uhonorowane zostaną trzy osoby, zasłużone w działalności na rzecz gminy Kosakowo. Wydarzenie rozpocznie się 10 listopada, o godzinie 17, w Kosakowskim Centrum Kultury w Pierwoszynie, przy ulicy Kaszubskiej 11. W programie znalazł się także występ Orkiestry Dętej Gminy Kosakowo, koncert zespołu ETTA, a także, nawiązujący do patriotycznego charakteru uroczystości – pokaz filmu „Piłsudski” w reżyserii Michała Rosy. Zachęcamy do kontaktu z KCK, aby zarezerwować bezpłatne miejsca na Galę oraz projekcję filmową. http://kulturakosakowo.pl/kontakt/

W poniedziałek, 11 listopada, o godzinie 10, w Kościele pw. Antoniego Padewskiego w Kosakowie, zostanie odprawiona msza święta. Po nabożeństwie, przy pomniku Józefa Klebby zostaną złożone wiązanki kwiatów, a tej części obchodów Święta Niepodległości będzie towarzyszyć honorowa asysta Marynarki Wojennej.

O godzinie 11.30. wystartuje główny bieg (10 km) z cyklu Biegów Niepodległościowych. Seria biegów dziecięcych rozpocznie się o godzinie 12.50, start wszystkich zawodów będzie zlokalizowany w Kosakowie.

Organizatorem Biegów Niepodległościowych jest Gmina Kosakowo. Partnerzy: 43. Brygada Lotnictwa Morskiego, The North Event, Instytut Pamięci Narodowej o. Gdańsk.