We wtorek 1 marca br. odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków nowej komendant Komisariatu Policji w Kosakowie. Decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Pucku – nadkom. Beaty Nienadowskiej, obowiązki komendanta objęła st. asp. Magdalena Ginda dotychczas pełniąca służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku.

 

Mundurowa Magdalena Ginda pracę w Policji rozpoczęła w 2005 roku. Na początku swojej kariery policyjnej służyła w Komisariacie Policji w Gdyni Śródmieście w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym, a następnie w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym. W grudniu 2010 r. rozpoczęła służbę w Komisariacie Policji w Kosakowie kontynuując pracę śledczego. Od czerwca 2013 r. pracowała w Zespole ds. Nieletnich, Prewencji Kryminalnej i Patologii w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku, z kolei w 2015 r. rozpoczęła pracę w Komisariacie Policji w Rumi w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym. Następnie od kwietnia 2019 r. objęła stanowisko Kierownika Referatu Dochodzeniowo-Śledczego Wydziału Kryminalnego w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku. St.asp. Magdalena Ginda posiada już doświadczenie w kierowaniu jednostki Policji ponieważ w sezonie letnim w 2020 r. pełniła obowiązki Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji we Władysławowie.

Policjantka w trakcie dotychczasowej służby była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana za swe zaangażowanie i poświęcenie, o czym świadczy nadanie przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ubiegłym roku Medalu Zasłużony Policjant, który nadaje się policjantowi w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, którymi przyczynia się do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa lub porządku publicznego.

 

Komendant Powiatowy Policji w Pucku nadkom. Beata Nienadowska uroczyście wprowadziła st.asp. Magdalenę Gindę na stanowisko komendanta Komisariatu Policji w Kosakowie we wtorek 1 marca br. Z tej okazji nie zabrakło serdecznych gratulacji. Te, nowej komendant, złożyli wójt gminy Kosakowo Marcin Majek oraz zastępca wójta gminy Kosakowo Marcin Kopitzki, życząc dalszych sukcesów zawodowych.

Nowa komendant zastąpiła pełniącego dotychczas ten obowiązek podkm. Marcina Wiitbrodta.