Po raz kolejny pokażą wolę walki, miłość do życia i wiarę w to, że nadzieja umiera ostania. Mowa o uczestnikach OnkoRejsu Granicami Polski, którzy w ramach kolejnej edycji inicjatywy pojawią się także w Rewie.

Onkorejs Granicami Polski jest ogólnopolskim marszem dla osób chorych onkologicznie oraz wspierających ich osób zdrowych. Projekt polega na przygotowaniu i organizacji 7-dniowego marszu, który obejmie piesze trasy wzdłuż granic Polski, każda ponad 100 km. Na trasy wyjdą grupy liczące około 10 osób, którymi opiekować się będą koordynatorzy regionalni – wolontariusze, którzy są osobami onkologicznymi lub ich bliskimi. Celem marszu jest aktywizacja osób, które dotknęła choroba nowotworowa, a także ich bliskich. W tym roku jedna z kilkudziesięciu tras znajdzie swój finał w Rewie. Ten zaplanowano na sobotę 2 lipca br.

 

Chcemy pomóc im uwierzyć, że rak to nie wyrok, a także nagłośnić wagę badań profilaktycznych. Na każdym etapie realizacji projektu włączeni są chorzy po lub w trakcie przejść onkologicznych oraz ich bliscy. Co ważne, w trakcie marszu będą organizowane spotkania profilaktyczne. Jest szansa, że dzięki temu wielu ludzi zbada się i uratuje swoje zdrowie i życie mówi Magdalena Lesiewicz, Prezes Zarządu Fundacji OnkoRejs – Wybieram Życie.

 

W tym roku OnkoRejs Granicami Polski wyruszy po raz siódmy. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Onkorejs– Wybieram Życie, wokół której powstała cała społeczność wspierająca uczestników Onkorejsów. Załoganci, piechurzy – osoby po przejściach nowotworowych – wspólnie prowadzą stronę internetową www.onkorejs.pl, stronę www.facebook.pl/onkorejs, organizują wiele inicjatyw. Dzięki pracy na rzecz wspierania innych chorych, popularyzacji badań profilaktycznych, szukania sponsorów, współpracy z mediami następuje ich aktywizacja. Osoby chore czytające historie uczestników rejsów, wspierające ich i angażujące się w ich działalność, widzą, że osoby chore też mogą realizować duże i małe wyzwania, że mogą żyć normalnie i cieszyć się życiem.