W dniu 16 czerwca 2019 roku na krytej pływalni Centrum Sportowego w Kosakowie odbyła się czwarta edycja Otwartych Zawodów Pływackich Dzieci.
Zawody rozgrywane były pod patronatem Wójta Gminy Kosakowo pana Marcina Majek.
Impreza, która odbywa się cyklicznie od początku powstania kosakowskiej pływalni, jest dedykowana wszystkim mieszkańcom gminy.
Uczestnikami zawodów są przeważnie dzieci w wieku do 15 lat. Najmłodsi, którzy jeszcze nie opanowali dobrze sztuki pływania, mogli startować z przyborem deską pływacką lub piankowym “makaronem” na dystansie 25m czyli jednej długości basenu, starsze zaś stylem zmiennym na dystansie 100m. Organizator zawodów Klub Sportowy Delfin Gdynia zachęca również całe rodziny do startu w sztafecie rodzinnej, rodzic + dziecko na dystansie 2x25m. sposobem dowolnym. Najważniejszym jednak wyścigiem było 100 m. stylem dowolnym o puchar wójta Gminy Kosakowo rozgrywanej w kategorii open bez limitów ani podziałów na kategorie wiekowe. Zwycięzcami tej konkurencji zostali: Natalia Szweda i Jakub Polański.
W tym roku na starcie stanęło niemal 200 zawodników. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale. Na najlepszych czekały puchary i statuetki.
Dekoracji dokonywali przedstawiciele władz gminy zastępca wójta gminy pan Marcin Kopitzki oraz Specjalista ds. sportu Grzegorz Braszka.
Imprezę uświetnił pokaz pływania synchronicznego w wykonaniu zawodniczek Klubu Sportowego Delfin Gdynia. Całość przygotował i żywiołowo poprowadził prezes Delfina pan Marek Gula.
To była naprawdę udana impreza. Zapraszamy wszystkich za rok.

WYNIKI-Kosakowo-2019