Z utęsknieniem wszyscy czekamy na wiosnę, która zbliża się do nas wielkimi krokami. Wiosna w gminie Kosakowo to również czas wzmożonych porządków. Rozpoczęło się odpiaszczanie chodników, ścieżek rowerowych oraz parkingów, a także mycie wiat przystankowych w naszej gminie.

Przypomnijmy, że proces czyszczenia polega m.in. na zraszaniu wodą oraz kilkakrotnym zamiataniu miejsc użyteczności publicznej i często trwa do późnych godzin nocnych. Pojazdy używane do prowadzenia sprzątania są większych gabarytów i podczas wykonywanych czynności poruszają się z niewielką prędkością, aby czyszczone powierzchnie były dokładnie posprzątane. Świadczona usługa odpiaszczania wpłynie na polepszenie estetycznego wizerunku naszej gminy, który nie powinien być nam obojętny.

Podejmowane są na bieżąco kolejne prace porządkowe. To najlepszy na to czas, dlatego w marcu i w kwietniu na terenie całej gminy przeprowadzana jest, rozłożona na kilka etapów, kompleksowa akcja sprzątania i zagospodarowywania po zimie przestrzeni wokół nas.