Punkt Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych (PZON) funkcjonuje w gminie Kosakowo na terenie PUK PEKO w Kosakowie (ul. Chrzanowskiego 44). Punkt prowadzony jest przez Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”.

Godziny otwarcia PZON:

• poniedziałek i środa – 15:30-18:30
  • sobota – 8:00-12:00.

Do punktu przekazać można powstające w gospodarstwach domowych odpady niebezpieczne takie jak:

• zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (kompletne);
  • resztki farb, lakierów, klejów, żywic, środki do konserwacji i ochrony drewna;
  • rozpuszczalniki, środki czyszczące, substancje do wywabiania plam;
  • aerozole, pozostałości po domowych środkach do dezynfekcji i dezynsekcji;
  • środki ochrony roślin;
  • odpady zawierające rtęć np. termometry, przełączniki, świetlówki (tradycyjne żarówki nie są odpadem niebezpiecznym);
  • baterie i akumulatory;
  • zużyte kartridże i tonery;
  • przepracowane oleje;
  • przeterminowane leki lub tylko częściowo wykorzystane leki, bez opakowań handlowych i ulotek.

Każdy mieszkaniec gminy Kosakowo może korzystać z dowolnego punktu PZON. Wykaz pozostałych punktów dostępny jest na www.kzg.pl.

UWAGA! Wielkogabarytowe kompletne urządzenia AGD i RTV o masie od 20 do 60 kg można zgłaszać do nieodpłatnego odbioru bezpośrednio z domów i mieszkań. Sprzętów nie wolno wystawiać przed posesję. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie: 58 624-66-11 lub 609-045-410.