4 maja 2021 r. około godziny 15:00 zacumuje w Mechelinkach blisko 40 skuterów wodnych. Będą to uczestnicy charytatywnego rajdu wokół Polski pod hasłem  „Płyniemy Polsko” połączonego z długodystansowymi Mistrzostwami Polski Skuterów Wodnych.

2 maja rano zawodnicy rozpoczną rajd z okolic Krakowa (Opatowiec), rzeką Wisłą, przez Sandomierz, Puławy, z metą w Warszawie. Następnego dnia wyścig rusza z Warszawy do Włocławka. 4 maja zawodnicy startują z Włocławka i wpływają na Morze Bałtyckie z metą etapu w Mechelinkach w Gminie Kosakowo. Gmina Kosakowo jest partnerem tego wydarzenia. Skutery będzie można podziwiać w Mechelinkach do 5 maja do godz. 9:00, kiedy to wszyscy zawodnicy wystartują z mechelińskiej plaży do Darłowa, następnie do Szczecina i dalej rzeką Odrą (pod prąd) w kierunku Wrocławia z metą w Głogowie.

Zapraszamy do Mechelinek na to nietuzinkowe, majówkowe wydarzenie. Więcej informacji na stronie Facebook „Płyniemy Polsko”.

Celem nadrzędnym projektu jest po raz kolejny zbiórka pieniędzy na sprzęt do nurkowania i całoroczne zajęcia z nurkowania dla osób z porażeniem mózgowym i autyzmem.