We wtorek 22 marca br. odbędzie się spotkanie organizacyjne dla mieszkańców gminy Kosakowo, którzy udzielają wsparcia obywatelom Ukrainy. Podczas spotkania zainteresowani dowiedzą się m.in. jak odpowiedzialnie udzielać pomocy oraz jakie są najważniejsze informacje dotyczące najnowszej ustawy wsparcia wschodnich sąsiadów. 

Z racji na coraz większą liczbę uchodźców osiedlających się na terenie naszej gminy, ale i rosnącą liczbę osób chcących nieść pomoc, wójt gminy Kosakowo, Marcin Majek,  zaprasza na spotkanie organizacyjne dla mieszkańców gminy udzielających schronienia ludności ukraińskiej.

Podczas spotkania omawiane będą następujące zagadnienia:

  • odpowiedzialne udzielanie pomocy
  • wsparcie i jego formy
  • ABC najnowszej ustawy
  • zagadnienia organizacyjne

W spotkaniu wezmą udział: urzędnicy z Urzędu Gminy Kosakowo, pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kosakowie oraz psycholog.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 22 marca br. o godz. 19:00 w Kosakowskim Centrum Kultury w Pierwoszynie przy ul. Kaszubskiej 11. Wstęp wolny.