W piątek 18 marca br. w Kosakowskim Centrum Kultury w Pierwoszynie ruszają bezpłatne zajęcia nauki języka polskiego dla Ukraińców. Jeśli chętnych nie zabraknie, jest szansa, że takie lekcje odbywać się będą cyklicznie.

Jak powszechnie wiadomo bariera językowa może stanowić duży problem w komunikacji. Aby wyjść zatem na przeciw tym, którzy chcieliby przełamać tę barierę i nauczyć się podstawowych słów czy zwrotów,  powstał pomysł bezpłatnych zajęć.

Już w piątek w Kosakowskim Centrum Kultury zaplanowano pierwsze zajęcia z podstaw języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy. Zajęcia są nieodpłatne i odbędą się o godzinie 18.00 w budynku KCK w sali A2. Szczegóły dotyczące zajęć pod adresem mailowym: jmwoloszyk@gmail.com

Niewykluczone, że lekcje j. polskiego odbywać się będą cyklicznie. Więcej informacji podamy wkrótce.