W dniach 02-03.10.2021 r. kilka kilometrów za Olsztynem w Pasymiu odbyła się

I edycja Pucharu Polski w pięcioboju nowoczesnym w kategorii junior młodszy i młodzik. Zawodnicy rywalizowali w 3-boju, (pływanie 200 m, strzelanie 10×5, bieg 2 km) oraz w 2-boju (pływanie 100 m, bieg 1000 m)  w kategorii młodzik (50 m pływanie, 600 bieg).

W 3-boju zdecydowanie zwyciężył zawodnik UKS Gromik Gdynia Krystian Trepczyk

a w 2-boju drugie miejsce zajął Maddox Chyliński z MUKS Kosakowa, 45. Tymon Szymański MUKS Kosakowo.

W kategorii młodzik 1 miejsce zajęła Sophia Wyżlic, 3 miejsce zajął Witek Pobłocki,  4 miejsce Lucjan Obrębski, 12 miejsce Julia Obrębska, 14 miejsce Lena Madelska. Wszyscy zawodnicy reprezentują klub MUKS Kosakowo.

Szkolenie zawodników MUKS Kosakowo  jest współfinansowane przez Gminę Kosakowo.

Zapisy na zajęcia z pływania i lekkiej atletyki.

MUKS Kosakowo prowadzi nabór na zajęcia z pływania . Zajęcia odbywają się w wtorek, środę, czwartek, piątek, godz. 07:00 -07:45 na pływalni w Kosakowie.

Zapisy: tel. 500183643,  732310221