Akcja profilaktyczna w gminie Kosakowo dotycząca możliwości bezpłatnego wykonania pakietu kardiologicznego (profil lipidowy, glukoza oraz konsultacja kardiologiczna dla osób z nieprawidłowym wynikiem badań krwi) oraz bezpłatnego USG piersi (kobiety od 20. roku życia) dobiega końca w związku z wykorzystaniem dostępnej puli miejsc na badania.

Zaproponowana przez wójta gminy Kosakowo Marcina Majek akcja profilaktyki zdrowia dla mieszkańców w postaci bezpłatnych badań wykonywanych w przychodni na terenie gminy Kosakowo spotkała się z niesamowicie pozytywnym odbiorem. Ruszyła 8 stycznia br. i od pierwszych dni cieszyła się niezwykle dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Na badania USG piersi zapisało się prawie 200 mieszkanek gminy Kosakowo, 350 osób umówiło się na badania kardiologiczne, z czego na ten moment ponad 50 na konsultację nieprawidłowego wyniku z kardiologiem. Na ten moment zostały do umówienia pojedyncze miejsca na wykonanie badań kardiologicznych.

Działania profilaktyczne są niezwykle ważne dla utrzymania zdrowia i zapobiegania bądź rozpoznawania w najwcześniejszym stadium choroby. Regularne badania lekarskie, zdrowa dieta, aktywność fizyczna  zdecydowanie przyczyniają się do poprawy zdrowia i często ratują życie – mówi wójt gminy Kosakowo Marcin Majek.

W gminie Kosakowo mieszkańcy w ostatnim czasie mieli możliwość zapisania się na bezpłatne badania kardiologiczne, które są kluczowe dla oceny stanu zdrowia serca i układu krążenia. Natomiast proponowane badanie ultrasonograficzne piersi jest jedną z metod diagnostycznych stosowanych w celu oceny struktury piersi. Ważne jest regularne monitorowanie zdrowia piersi, zwłaszcza w kontekście profilaktyki raka.

Ogromnie cieszy fakt, że mieszkańcy naszej gminy chętnie i licznie korzystają z oferowanego pakietu i profilaktycznie dbają o stan swojego zdrowia. Bardzo ważna jest dostępność badań i takie możliwości świadczone na najwyższym poziomie usług medycznych chcemy zapewniać mieszkańcom gminy Kosakowo. Jeszcze w tym kwartale postaramy się wrócić do mieszkańców z kolejną odsłoną akcji profilaktycznej, tak aby każdy mógł w naszej gminie poczuć się zaopiekowany w tej jednej z najważniejszych dziedzin naszego życia – zdrowia – podkreślał wójt gminy Kosakowo Marcin Majek.

Satysfakcjonująca dla nas jest również pozytywna opinia naszych mieszkańców co do jakości badań i profesjonalizmu obsługi, jaką uzyskali od podmiotu, z którym gmina Kosakowo prowadzi w tym zakresie współpracę czyli Centrum Zdrowia Medicorum. Wspólnie dbajmy o zdrowie w gminie Kosakowo!