Od 20 kwietnia otwarte zostały ponownie wejścia na oba mola w gminie Kosakowo w Rewie i Mechelinkach, a także na tereny rekreacyjne, na co pozwoliło nowe rozporządzenie prezesa Rady Ministrów, znoszące zakaz korzystania z publicznych terenów zielonych i rekreacyjnych. Od dziś można także ponownie odwiedzać lasy, parki oraz bulwary.

Apel #zostanwdomu nadal jest aktualny, ale już od dziś możemy ponownie wyjść na spacer na molo w Rewie czy Mechelinkach oraz na pobliskie tereny zielone, czy plażę – informuje Marcin Majek, Wójt Gminy Kosakowo. – Oczywiście obowiązkowo zakładamy maseczki lub inne przesłony na twarz, trzymamy dystans, nie grupujemy się. Po spacerze obowiązkowo myjemy ręce.

Nadal w mocy utrzymane zostały natomiast zakazy korzystania z placów zabaw, boisk i innych miejsc do aktywnej rekreacji.