We wtorek, 7 listopada br. Urząd Gminy Kosakowo odwiedzili młodzi mieszkańcy naszej gminy, uczniowie klasy 1. Szkoły Podstawowej w Pogórzu. Dzieci miały okazję porozmawiać w wójtem oraz uczestniczyć w ciekawym spotkaniu z pracownikami Referatu ds. Ochrony Środowiska dotyczącego segregacji odpadów.

Wizyta rozpoczęła się spotkaniem z wójtem Marcin Majek oraz zastępcą wójta Marcinem Kopitzkim. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z funkcjonowaniem urzędu, miały okazję przeprowadzić rozmowy i zadać mnóstwo ciekawych pytań zarówno wójtowi Marcinowi Majek jak i jego zastępcy. Dzieci miały okazję zasiąść w sali, na której odbywają się sesje Rady Gminy i zapadają najważniejsze dla gminy decyzje. Podczas wizyty pierwszaki podziwiali perspektywę terenu z tarasu widokowego znajdującego się na II piętrze tutejszego urzędu. 

Pracownicy Referatu ds. Ochrony Środowiska przeprowadzili warsztaty z właściwej segregacji śmieci, po których dzieci rozwiązywały quizy i zagadki nawiązujące do wcześniej lekcji z segregacji odpadów.

Spotkanie przebiegło w miłej i bardzo sympatycznej atmosferze, nie zabrakło słodkości i drobnych pamiątek, które przekazano dzieciom. Dzieci natomiast podarowały wójtowi obrazki, które narysowały podczas wizyty.