Tradycyjnie 2 listopada uczczono pamięć tych co zginęli na morzu. Zaduszki Morskie rozpoczęto mszą świętą w intencji zmarłych w kościele pod wezwaniem św. Rocha w Rewie, a uroczystość celebrował ks. kanonik Rafał Dettlaff. Następnie pochód spod kościoła wyruszył pod krzyż morski w Alei Zasłużonych Ludzi Morza w Rewie.

W obecności asysty honorowej Marynarki Wojennej hołd i pamięć tym co odeszli na wieczną wachtę oddał wójt gminy Kosakowo Marcin Majek, zastępca wójta gminy Kosakowo Marcin Kopitzki oraz reprezentujący dowódcę Garnizonu Gdynia kmdr Łukasz Szmigel. Jak co roku na uroczystość przybyło wielu mieszkańców oraz przedstawicieli samorządu i stowarzyszeń działających na terenie gminy. Pamięć  poległym na morzu oddała delegacja Rady Gminy Kosakowo na czele z przewodniczącym Andrzejem Śliwińskim, Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie o. Dębogórze-Kosakowo reprezentowane przez prezes Aleksandrę Pająk oraz wiceprezes Danutę Tockę. Znicz jako symbol wiecznego światła dla zmarłych złożyły przedstawicielki Regionalnego Chóru „Morzanie” prezes Ewa Browarczyk oraz członkini chóru Danuta Matuszewska. Wieńce z kwiatami złożyli również: dyrektor Kosakowskiego Centrum Kultury Tomasz Świercz oraz dyrektor spółki Kosakowo Sport Dariusz Schwarz. Delegacje zamknęła 143. drużyna harcerzy „Dąbrowa” im. Pułkownika Stanisława Dąbka. Tradycyjnie w trakcie uroczystości, strażacy OSP w Kosakowie złożyli symboliczny wieniec na wody Zatoki Puckiej, aby uczcić poległych w głębinach morza. Szczególne podziękowania dla 143.Drużyny Harcerzy za pomoc w przygotowaniu Alei Zasłużonych Ludzi Morza w Rewie na wydarzenie.

Fot. Marcin Krauze