Kolorowy przemarsz korowodu, msza św., występy artystyczne czy wyroby lokalnych wystawców. Już 3 września br. odbędą się coroczne dożynki gminne w Kosakowie. Tradycyjnie będzie to okazja do wspólnego świętowania oraz podziękowania rolnikom za zebrane plony.

W pierwszą sobotę września plac przy ulicy Żeromskiego w Kosakowie zapełni się pięknymi, kolorowymi wieńcami oraz atrakcjami przygotowanymi przez sołectwa, stoiskami, na których znajdziemy lokalne wyroby jak wędzone ryby czy miody, zabawki oraz rękodzieło, a ponadto mobilnymi restauracjami, gdzie będzie można rozsmakować się różnych potrawach.

Tradycją są także namioty sołeckie do których każdy włodarz danej wsi zaprasza w celu integracji, rozmowy, skosztowania przygotowanego posiłku czy kubka gorącej herbaty. Ale dożynki to również występy artystyczne, których w tym roku także nie zabraknie, a wśród tegorocznych artystów, obok lokalnych zespołów czy solistów, znajdą się takie gwiazdy jak Long & Junior oraz zespół Loka. Na atrakcje mogą liczyć również dzieci na które będą czekać m.in. dmuchańce.

Święto plonów odbędzie się 3 września br. na placu przy ulicy Żeromskiego w Kosakowie. Start godz. 13:30. Zapraszamy!