Gmina Kosakowo, ze swoją rozległą linią brzegową jest doskonałym miejscem do uprawiania sportów wodnych, wielu naszych mieszkańców a także odwiedzających nas turystów chętnie korzysta z uroków jakie daje położenie gminy.

30 listopada br. wójt gminy Kosakowo Marcin Majek udzielił wywiadu dla portalu żeglarski.info, w którym opowiedział m.in. o dwóch dynamicznie działających w naszej gminie klubach żeglarskich, tj. Stowarzyszeniu Port Mechelinki i Yacht Clubu Rewa, rozwijającej się Alei Zasłużonych Ludzi Morza a także infrastrukturze żeglarskiej. Podczas rozmowy poruszony został temat projektu Pomorskie Żagle Wiedzy gdzie jesteśmy liderem.

Zachęcamy do zapoznania się z całą wypowiedzią, która dostępna jest na stronie żeglarskie.info:

https://zeglarski.info/artykuly/marcin-majek-w-gminie-kosakowo-warto-zeglowac/