W ramach programu „Czyste powietrze” do końca 30 września 2022 roku mieszkańcy gminy Kosakowo złożyli 181 wniosków o dofinansowanie inwestycji, zrealizowano 96 przedsięwzięć na łączną kwotę 1 230 318,71 zł.

Przypominamy mieszkańcom naszej gminy, że uczestniczymy w programie „Czyste Powietrze” realizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Głównym założeniem programu jest wyraźna poprawa jakości powietrza w Polsce poprzez masową wymianę nieefektywnych kotłów na paliwa stałe na nowocześniejsze nisko i zeroemisyjne, ekologiczne źródła ciepła wraz z gruntownym ociepleniem jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale pozwolą na oszczędności na rzecz domowego budżetu.

Wymiana „kopciucha” to oczywiście podstawowy cel, ale zachęcamy też wszystkich wnioskodawców do wykonywania kompleksowego docieplenia domu, a więc poprawy jego efektywności energetycznej. Zapraszamy do punktu konsultacyjno-informacyjnego w Urzędzie Gminy Kosakowo.

Kontakt telefoniczny : 58 660 43 07
Kontakt mailowy: czystepowietrze@kosakowo.pl

Szczegółowe informacje na temat programu Czyste Powietrze znajdują się na stronach: www.czystepowietrze.gov.pl, www.wfos.gdansk.pl, www.gminakosakowo.pl/czyste-powietrze/.