23 września 2021r. w szwedzkim Halmstad zawodnik reprezentujący Gminę Kosakowo Marek Jaroniec brał udział w Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym Klasycznym.

Był to pierwszy start Pana Marka na arenie międzynarodowej i od razu z bardzo dużym sukcesem – w kategorii weteranów – Masters 2 do 74 kg (50-59 lat) wywalczył brązowy medal w totalu i mały srebrny za przysiad, dodajmy, że był to przysiad z obciążeniem 200 kg. Wyciskanie leżąc 105 kg (wynik pewnie byłby jeszcze lepszy, gdyby nie drobne problemy z barkiem) i 210 kg w martwym ciągu.

Pan Marek został brązowym medalistą Mistrzostw Świata z wynikiem 515 kg (200+105+210) poprawiając przy okazji rekord Polski w tej grupie wiekowej w martwym ciągu dwukrotnie 207,5 kg i 210 kg.

Marek Jaroniec otrzymał wsparcie w wysokości 2 tys. zł od Wójta Gminy Kosakowo – Nagrodę Wójta za osiągnięcia sportowe, dzięki której udział w zawodach był możliwy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.