Na II Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Surfcastingu – w wędkarstwie plażowym, we Władysławowie, gminę Kosakowo reprezentowała drużyna „Gmina Kosakowo Team”.

Po otwarciu zawodów i rozlosowaniu stanowisk w dniu 23. września zawodnicy wybrali się na plażę we Władysławowie. Pierwsza tura zawodów była bardzo ciężka – silny południowo-zachodni wiatr sięgający w porywach 100km/h bardzo utrudniał łowienie. Pierwsza tura została przerwana około godziny 22:00, gdyż kontynuacja łowów zagrażała utratą sprzętu i zdrowia. Nasi reprezentanci nie poddali się i złowili 2 ryby na różnych sektorach, co dało im tego dnia 1. miejsce drużynowo i 3. miejsce indywidualnie oraz wygraną w danym sektorze. Tego dnia udało się też naszemu reprezentantowi – Michałowi Jaskulskiemu złowić największą rybę Mistrzostw Polski – flądrę mierzącą 39.9 cm. Druga tura została odwołana z powodu złej pogody, natomiast trzecia tura nie poszła już tak dobrze naszej drużynie – jeden z naszych reprezentantów zdołał dołowić jedną flądrę.

Ostatecznie drużyna „Gmina Kosakowo Team” – Błażej Miler i Michał Jaskulski zdobyli nagrodę za 1. miejsce w złowieniu największej ryby Mistrzostw Polski w Surfcastingu, 6. miejsce drużynowo i statuetkę za zwycięstwo sektora na łowisku Ostrowo.

Nagrody z ramienia Gminy Kosakowo wręczała kierownik referatu ds. sportu, turystyki i rekreacji Urzędu Gminy Kosakowo Anna Padée.

Gratulujemy naszej Drużynie i życzymy dalszych owocnych łowów.