Geneza Mikołajek wywodzi się od biskupa z Myry, który słynął z hojności i dobroczynności. W Polsce Mikołajki obchodzone są 6 grudnia, w innych krajach obchody Mikołajek mogą się różnić. Na przykład, w Stanach Zjednoczonych lub Kanadzie, najpopularniejszym symbolem Mikołaja jest Santa Claus, który również rozdaje prezenty w okresie Bożego Narodzenia, a nie konkretnie 6 grudnia. W niektórych krajach, takich jak Niemcy, Mikołajki obchodzone są 5 grudnia wieczorem i zwane są Sankt Nikolaus. Istnieje wiele lokalnych i regionalnych tradycji związanych z obchodzeniem Mikołajek w różnych krajach.

Niech ten dzień będzie pełen ciepła i radości, magii i niezapomnianych chwil !

Jak co roku zapraszamy na Mikołajki w gminie Kosakowo, które będziemy obchodzić w najbliższy weekend. Zapraszamy do Centrum Sportowego w Kosakowie w sobotę 9 grudnia w godzinach 14:00 – 17:00 w programie m.in. warsztaty, animacje, spotkanie z Mikołajem oraz w niedzielę 10 grudnia w godzinach 10:00 – 16:00 na Sołecki Turniej Piłki Nożnej, w programie m.in. mecz Samorządowcy – Nauczyciele.