Straż Gminna Kosakowo dołączyła do akcji prowadzonej przez prefekturę Straży Miejskich i Gminnych Województwa Pomorskiego pt. „Bezpieczne Wakacje – Jestem Bezpieczny!” przygotowując plakat tematyczny o podstawach bezpieczeństwa podczas wakacji oraz realizując już od 1 czerwca spotkania z dziećmi w placówkach oświatowych  nt. bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

Straż odwiedziła m.in. Dwujęzyczne Przedszkole Nasza Planeta w Pogórzu, Niepubliczne Przedszkole Nutka w Pogórzu, Przedszkole Niepubliczne oraz Klub Dziecięcy Przytulny Kącik w Kosakowie i Pogórzu oraz klasę 1C ze Szkoły Podstawowej w Kosakowie.

Ponadto w dniu 24 czerwca br. Straż Gminna Kosakowo uczestniczyła w Eko Pikniku w Mechelinkach przygotowując zabawę z użyciem Alkogogli pt. Ekologicznie znaczy Logicznie.

Głównym założeniem działania strażników w tegorocznej akcji jest zwiększenie częstotliwości kontroli w miejscach wypoczynku na świeżym powietrzu tj.  place zabaw, boiska, siłownie plenerowe czy kąpieliska.