Za nami kolejna edycja akcji „Wiosenne porządki w gminie Kosakowo”, która odbyła się w okresie kwiecień – maj br. Dzięki inicjatywie organizowanej wspólnie m.in. z sołtysami i mieszkańcami udało się uporządkować większość sołectw. Wśród zebranych śmieci znalazły się m.in. lodówki czy fotele.

 

Wraz z nadejściem wiosny tradycyjnie już w gminie Kosakowo ruszyły wiosenne porządki. Inicjatywa zainaugurowana została w sobotę 9 kwietnia br., i polegała na porządkowaniu miejsc użyteczności publicznej, ciągów komunikacyjnych, centrów miejscowości, a także lasów i innych miejsc wymagających uporządkowania. Okazuje się, że chętnych do wzięcia udziału w porządkowaniu gminy i zadbania o nasze otoczenie nie brakowało, dzięki czemu śmiało można powiedzieć o sukcesie.

 

Z roku na rok coraz więcej osób angażuje się w nasze akcje porządkowania gminy, co świadczy przede wszystkim o wzroście świadomości na temat ekologii. Cieszymy się, że mieszkańcy biorą udział w takich przedsięwzięciach, co ma ogromny wpływ nie tylko na estetykę naszego otoczenia, ale także na jakość naszego życia – mów Elwira Klein, kierownik referatu Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Kosakowo.

W sumie podczas akcji zebrano: 45m3 odpadów zmieszanych, 10m3 zużytych opon, 5m3 części samochodowych oraz liczne elektroodpady w tym: monitory, lodówki, drukarkę oraz odpady wielkogabarytowe jak szafki czy fotele.

 

Mimo, iż z roku na rok nasze społeczeństwo jest coraz bardziej świadome problemu, jakim jest obecność odpadów w środowisku, problem porzucania śmieci nasila się. Dlatego raz jeszcze dziękuję wszystkim za udział i zaangażowanie w przedsięwzięcie, które ma na celu przypominać, jak ważna jest troska o środowisko naturalne w którym żyjemy, a także zachęcać ludzi do wypracowania drobnych zmian w swoim życiu codziennym – dodaje Elwira Klein.

Akcja „Wiosenne porządki w gminie Kosakowo” zakończyła się 7 maja br. Przypomnijmy, że gmina w ramach sprzątania sołectw zapewniła wszystkim uczestnikom rękawiczki i worki. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom, mieszkańcom oraz sołtysom za udział w inicjatywie. Warto dodać, że akcja ta pokazuje, iż nadal jest ona potrzebna, gdyż w dalszym ciągu ludzie porzucają odpady w miejscach na ten cel nieprzeznaczonych.